Ubezpieczenia

Czuć się bezpiecznie - to taka naturalna potrzeba.
więcej

Fundusze Unijne

Zdobądź pieniądze z Unii Europejskiej i rozwiń skrzydła.
więcej

Opieka medyczna

Poczuj się naprawdę bezpiecznie.
więcej

Finanse

Racjonalnie gospodaruj finansami swojej firmy.
więcej

Ubezpieczyciele zebrali 5 mld złotych.

W pierwszych trzech miesiącach roku firmy ubezpieczeniowe zebrały ponad 5 mld zł składek.
Najwięcej - bo za ponad 2,4 mld zł - polis sprzedał PZU.

Ubezpieczyciele zebrali 5 mld złotych.

W pierwszych trzech miesiącach roku firmy ubezpieczeniowe zebrały ponad 5 mld zł składek.
Najwięcej - bo za ponad 2,4 mld zł - polis sprzedał PZU. To o 6,7 proc. więcej niż przed rokiem. Jak tłumaczy Gazecie Wyborczej wiceprezes firmy Witold Jaworski bardzo dobrze sprzedawały się zwłaszcza polisy autocasco i komunikacyjne OC.

O 6,7 proc. wzrosły także przychody wicelidera rynku Warty. W pierwszym kwartale wyniosły one ponad 520 mln złotych. Warta musi jednak bardzo uważać, aby nadal utrzymać drugą pozycję na rynku. Bardzo dobre wyniki ogłosiła bowiem Ergo Hestia, która w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku zebrała z tytułu składek prawie 439 mln zł, czyli aż o 30 proc. więcej niż w tym samym okresie 2007 roku.

Według gazety firma planuje do końca 2009 roku przegonić Wartę, a ,ma w tym pomóc uruchomienie od połowy roku sprzedaży polis przez internet i telefon.

Zdaniem szefów firm ubezpieczeniowych tak dynamiczny wzrost rynku jest wynikiem szybkiego wzrostu gospodarczego. On się bowiem przekłada bezpośrednio na wzrost zamożności społeczeństwa czego efektem jest przybywanie nowych i używanych aut, które muszą mieć wykupione polisy. Z raportu firmy Samar wynika, że w pierwszym kwartale Polacy kupili niemal 87 tys. aut, to prawie o 20 proc. więcej niż rok wcześniej.

Swoje zrobiła także podwyżka cen ubezpieczeń OC po wprowadzeniu w październiku minionego roku podatku Religi (obowiązkowej opłaty, którą ubezpieczyciele muszą płacić od każdej polisy na leczenie ofiar wypadków drogowych), czytamy w Gazecie Wyborczej.

www.money.pl