Ubezpieczenia

Czuć się bezpiecznie - to taka naturalna potrzeba.
więcej

Fundusze Unijne

Zdobądź pieniądze z Unii Europejskiej i rozwiń skrzydła.
więcej

Opieka medyczna

Poczuj się naprawdę bezpiecznie.
więcej

Finanse

Racjonalnie gospodaruj finansami swojej firmy.
więcej

Największa strata w historii USA. AIG w zapaści

AIG w coraz głębszej zapaści. Wyniki za IV kwartał są nie tylko najgorsze w historii firmy.

AIG w coraz głębszej zapaści. Wyniki za IV kwartał są nie tylko najgorsze w historii firmy.  To największa kwartalna strata w historii USA. Rząd USA znów rusza na pomoc.
Jak donosi BBC ubezpieczeniowy gigant opublikował dziś informację o największej kwartalnej stracie w historii firmy. W IV  kwartale ubiegłego roku firma straciła aż 61,7 mld dolarów.
Brytyjski serwis donosi, że rząd USA - który już ma 80 proc. udziałów w firmie - przyzna firmie kolejnych 30 mld dolarów pomocy, by uratować ją przed bankructwem. Zdaniem waszyngtońskich oficjeli upadek giganta miałby katastrofalne skutki dla amerykańskiej i światowej gospodarki.
W ramach nowego planu przewidziana jest restrukturyzacja AIG. Według doniesień mediów sprzed kilku dni firma może zostać podzielona na kilka samodzielnych jednostek.

Nie widać końca kłopotów. Wielka strata AIG

Pomysł wprowadzenia nowego planu ratunkowego pojawił się, gdy okazało się, że strata za IV kwartał 2008 roku może sięgnąć rekordowych 60 mld dolarów. Kłopoty największego amerykańskiego ubezpieczyciela stały się jednym z symboli kryzysu finansowego. Jesienią złość opinii publicznej w USA wywołały doniesienia o firmowej wycieczce do spa w Kalifornii. Pod pręgierzem oczekiwań byli szefowie firmy musieli oddać wielomilionowe odprawy.

Zmuszona do wyprzedaży części aktywów - właściciela ma zmienić m.in. AIG Bank Polska, który w przeciwieństwie do macierzystej firmy ostatnio opublikował  bardzo dobre wyniki finansowe- firma wciąż nie może stanąć na nogi. I to pomimo tego, że dostała od rządu USA 150 mld dolarów pomocy.

Ostatnio operacje AIG znalazły się pod lupą brytyjskiego nadzoru finansowego.Podobne do brytyjskiego śledztwo trwa też w USA. M.in. z powodu kłopotów finansowych amerykański gigant już zapowiedział, że nie będzie przedłużać umowy sponsorskiej z drużyną Manchesteru United.